Aktualności SJO AGH

Informacja dla studentów I roku studiów niestacjonarnych I stopnia rozpoczynających lektoraty w semestrze letnim 2023/2024

Opublikowano: 2023-01-29

I. Dotyczy studentów, którzy nie legitymują się certyfikatem znajomości języka obcego na poziomie B-2 lub wyższym (w skali ESOKJ) wymienionym w załączniku nr 2 do Uchwały Senatu AGH nr 57/2019 z dnia 24 kwietnia 2019 r.
Jeśli przepisy wydziałowe nie stanowią inaczej, studenci zostają zakwalifikowani na obowiązkowy lektorat z języka angielskiego.
II. Dotyczy studentów, którzy legitymują się certyfikatem znajomości języka obcego na poziomie B-2 lub wyższym (w skali ESOKJ) nie starszym niż 3 lata na dzień rozpoczęcia semestru, w którym rozpoczynają się zajęcia lektoratu w roku akademickim 2023/2024 (czyli 26 luty 2021) wymienionym w załączniku nr 2 do Uchwały Senatu AGH nr 57/2019 z dnia 24 kwietnia 2019 r.
Studenci posiadający certyfikaty znajomości języka wymienione w załączniku nr 2 do Uchwały Senatu AGH nr 57/2019 z dnia 24 kwietnia 2019 r., na studiach pierwszego stopnia mogą zostać na wniosek studenta zwolnieni z odbywania zajęć i egzaminu z języka obcego i uzyskują wpis oceny z egzaminu na podstawie przedłożonego certyfikatu. W celu uzyskania zwolnienia z lektoratu konieczne jest dostarczenie do SJO (Kawiory 26a, D 11, pok. 304) podania z prośbą o uznanie certyfikatu jako zwalniającego z zajęć z języka angielskiego i egzaminu oraz okazanie oryginału certyfikatu do wglądu. Osoby legitymujące się egzaminem B2 lub C1 zdanym podczas studiów na innym kierunku AGH, które nie posiadają wydanego przez SJO dokumentu potwierdzającego prosimy o dostarczenie do SJO (Kawiory 26a, D 11, pok. 304) podania z prośbą o uznanie certyfikatu jako zwalniającego z zajęć z języka angielskiego i egzaminu, lub przesłanie skanu podania na adres rskiba@agh.edu.pl.
Jednocześnie przypominamy, że zdanie egzaminu z języka obcego czy złożenie certyfikatu na poprzednim kierunku studiów na AGH nie jest automatycznie uznawane za podstawę do zwolnienia na kolejnych kierunkach.
Podanie o zwolnienie z obowiązku odbywania zajęć i zaliczenia egzaminu powinno nastąpić przed rozpoczęciem zajęć z języka angielskiego. Podania złożone po rozpoczęciu zajęć lektoratu nie będą rozpatrywane.
Złożenie podania nie wiąże się automatycznie ze zwolnieniem z lektoratu. Po rozpatrzeniu podania otrzymają Państwo informację, czy podanie zostało rozpatrzone pozytywnie, czy negatywnie.